Нови хартии улесняват фото печата

31 август 2010 | 09:41 | TechNews.bg

Не се изисква каквото и да било предпечатно оборудване

Ксерокс България пуска на пазара уникални фото хартии за пълноцветен лазерен печат. Обединени в серията Photo Media Solutions, те позволяват създаване на фото продукция – от рекламни материали до оригинални фото албуми без употреба на каквото и да било предпечатно оборудване.

„Една от основните тенденции в графичния пазар днес е ръстът на фото печата. Затова идеята за създаване на удобни и нестандартни носители за готови фото решения на достъпна цена дойде точно навреме”, коментира Георги Коцев, мениджър продажби Хартия и Консумативи в Ксерокс България.

Широкият асортимент от нови продукти на Xerox позволява получаване на разнообразна фото продукция, което отговаря на интересите както на комерсиалната полиграфия, така и на крайния потребител.  

Новата серия Photo Media Solutions включва продукти като хартията EverFlat и материалите AccordianPix и PhotoPix, които могат да се използват за производство на широк кръг фото продукти.

Хартията Xerox EverFlat е разработена са създаване на фото албуми, фотографски книги, брошури и рекламни материали – всякаква продукция, при която е необходимо фотографско качество. Материалът, с плътност 220 гр/м², е създаден на основа на хартията Colotech+ с покритие Silk Elite. Главната му особеност е полимерна ивица по краищата на листа: не се прегъва дъгообразно при подвързване, лежи равно, което позволява печатането в края на листа, позволява създаване на панорамни изображения с разгъвки и ефективно използване на пространството, намаляващо загубите при изрязване и подвързване.

Материалът EverFlat излиза в три формата (А4 landscape, 330×330 мм и 330×320 мм), съвместими с повечето методи за подвързване и подходящи за печат на почти всички цветни принтери Xerox. Фото албумите и фотографските книги, изработени с хартията EverFlat, се получават компактни и удобни за разглеждане дори и при по-голямо количество страници.

Създаването на менюта или каталози става за броени минути, при употреба на материала Xerox AccordianPix. Той представлява лист с перфорация и обратен залепващ слой. С помощта на специална програма се изработва макет: на лист с формат 21,25×35 см се побират осем фотографии. После макетът се печата и се нарежда по дължина с лепящото покритие навътре – получават се по четири изображения от всяка страна. Готовият продукт може да се сгъне във формата на „хармоника” и да бъде поставен на маса.

За качествен печат на дигитални фотографии е предназначен материалът с гланцово покритие Xerox PhotoPix. Това е предварително перфорирана хартия, на която може да се разположи една фотография с размери 20×25 см или 12,5×17,5 см и четири фотографии 4×8 см. При работа с тази хартия не се изисква изрязване, фотографията се отделя лесно и няма остатъчен лепящ слой от подложката.






Добавяне на коментар






Код за сигурност *
   

* - задължителни полета


Windows 8 има голям шанс при таблетите
04/02/2012
Платформата може да конкурира сериозно Android

САЩ ще минават на електронни учебници
04/02/2012
Планът на Обама предвижда това да стане до 2017 г.

Мъртъв геймър остава незабелязан 9 часа
04/02/2012
Младежът починал на стола си в тайванско интернет кафене




Най-четени (7 дни)

Избор на редактора

Топ продукт
McAfee Endpoint Protection (EPS) не е обикновен антивирусен софтуер, а комплексно решение, което включва групи от продукти за защита на работни станции и сървъри от интернет заплахи. Същевременно, цената на McAfee EPS е съпоставима с тази на традиционния софтуер. С негова помощ потребителите могат да подсигурят компютрите си срещу зловреден софтуер, неоторизирани устройства и zero-day атаки в реално време.

Бизнес
Възходът на LTE и кой ще спечели от него Възходът на LTE и кой ще спечели от него
Чака се троен ръст на инвестициите в мрежите от четвърто поколение през следващата година

За офиса
Ubuntu ще има революционно нов интерфейс Ubuntu ще има революционно нов интерфейс
В следващата версия обичайните менюта ще бъдат заменени с ред за търсене, който ще предугажда желаните команди

Облакът
HP SAP HANA ускорява обработката на данни HP SAP HANA ускорява обработката на данни
Решението се явява качествен скок, тъй като не изисква тежки инвестиции и предлага редица нови възможности

Л@йф
1% от потребителите консумират половината мобилен капацитет 1% от потребителите консумират половината мобилен капацитет
Това са както бизнесмени, така и любители с неограничени планове за гледане на онлайн видео

Технологии
Нови договори гарантираха старта на Галилео Нови договори гарантираха старта на Галилео
Европейците ще могат да се възползват от възможностите на подобрената спътникова навигация

Сигурност
QR кодовете крият сериозен риск за мобилните потребители QR кодовете крият сериозен риск за мобилните потребители
Киберпрестъпниците ги използват за лесно разпространение на малуер до нищо неподозиращи жертви

Компоненти
Вграждат процесор в DRAM паметта Вграждат процесор в DRAM паметта
Новият подход намалява консумацията на енергия и снижава драстично цената на CPU-то

Интернет
Интернет в цифри през 2011 година Интернет в цифри през 2011 година
Потребителите на мрежата вече са над 2,1 милиарда, а броят на сайтовете достига 555 милиона

Е-общество
Европа ще сваля бариери пред електронните разплащания Европа ще сваля бариери пред електронните разплащания
Целта е създаване на интегрирана среда за платежни услуги с банкови карти, по интернет и чрез мобилен телефон

Джаджи
„Народен” таблет поевтинява до 10 долара „Народен” таблет поевтинява до 10 долара
Две седмици след пазарния дебют на Aakash всички количества са изчерпани, строят се нови заводи

Консултант
Как да къстъмизираме тулбаровете на Firefox Как да къстъмизираме тулбаровете на Firefox
Можете лесно да добавяте, премахвате и пренареждате бутони, както и собствени ленти с инструменти

Намери лесно
Компютри
настолни, лаптопи, нетбуци, таблети
Периферия
монитори, проектори, принтери/mfd, скенери, сторидж
Мрежи и Интернет
рутери, други
Цифрови джаджи
телефони, фото, PDA, плеъри, видео, други, таблети/MID
Програми
офис, графика, мултимедия, сигурност, инструменти, интернет
© TechNews.bg | © GreenTech.bg | за нас | реклама | контакти | rss | facebook

   дизайн: ilyan.com   хостинг: ICN.BG   разработка: i-nature.com