Над 70% от туитърите са неактивни
Повечето членове на мрежата не пишат в своите блогове, разкри проучване
По-голямата част от регистрираните потребители на Twitter въобще не пишат в своите микроблогове, разкри проучване на Barracuda Networks. Над 73% от акаунтите в популярната микроблогърска мрежа са на практика неактивни, тъй като техните притежатели са направили по по-малко от 10 записа.
Twitter се превръща все повече в източник на новини и се отдалечава от характеристиките на социална мрежа, заключава проучването. Това поставя под огромно съмнение потенциала за разрастване на услугата, което пък разклаща вярата в нейния бизнес модел.
Само 21% от притежателите на акаунти в Twitter могат да бъдат наречени истински потребители на услугата. Те имат минимум по 10 абонати на своите микроблогове, записали са се за други десет блога и са пуснали поне 10 записа в Twitter.
Анализаторите често поставят под съмнение способността на социални мрежи като Twitter да генерират печалби. Въпреки това инвеститорите са щедри към подобни проекти.
Twitter е най-голямата микроблогърска услуга в света. В момента тя има над 75 милиона потребители, а наскоро броят на записите достигна 10 милиарда.
Специфична особеност на Twitter е, че съобщенията на потребителите са ограничени до 140 символа. Неотдавна група ентусиасти реши да вмести в микроблогърския сайт първия том на знаменитата възрожденска творба Дон Кихот. За книгата на Сервантес от 470 печатни страници ще са необходими 8200 съобщения.
02/09/2010
Край на наддаването с конкурента Dell
180-инчов 3D телевизор показват в Берлин
02/09/2010
LG демонстрира и първия си сериен плазмен 3D модел
Над 8300 души вече са преброени по интернет
02/09/2010
Първият регистриран е Иван, попълнил е формуляра за 20 мин.
▪ WorkCentre 3550 - бърз печат и ефективно споделяне [02/09/2010]
▪ Microsoft завърши Windows Phone 7 [02/09/2010]
▪ Лаптопите Vaio скоро ще имат 3D възможности [02/09/2010]
▪ ЕС ни е платил най-много за конкурентоспособност [02/09/2010]
▪ Apple ще замени напълно Nvidia с AMD графика [02/09/2010]
▪ HP извади данни срещу съвместимите консумативи [02/09/2010]
▪ Intel ускори бюджетните процесори [02/09/2010]
▪ Microsoft атакува пазара на търсене в Китай [02/09/2010]
▪ Стив Джобс показа Apple TV от ново поколение [02/09/2010]




Феновете на Apple очакваха със затаен дъх 1 септември, за да чуят обещаните, но забулеви в тайна музикални обявления от компанията. Лично CEO-то Стив Джобс задоволи любопитството, като представи обновени версии на плейърите iPod. Всички модели са достъпни за поръчка от сайта на Apple. Доставките започват идната седмица.